Fark Yaratan Maddeler Fark Yaratan Maddeler
FARK YARATAN MADDELER
Mail Gönder Yazdır Büyült Küçült

Panel tabanlı iklimlendirme kanalları, piyasada bulunan diğer iklimlendirme kanallarına kıyasla önemli avantajlar içermektedir.

ISI YALITIMI:

Sabit ve sürekli ortam ısısını güvence altına alarak, enerji kazanımı amacıyla sıcaklık farkından dolayı oluşabilecek ısı kayıp ve kazançlarını önleme konusunda mükemmel performans sergiler. NKS Panellerde ilave ısı yalıtımına ihtiyaç yoktur. λ = 0.021 W/ m°K  Isı iletim Katsayısı değeri sayesinde rakiplerine göre %20 daha fazla ısı yalıtımı sağlar. Klasik kanallara göre %60'a varan ısı kaybı tasarrufu ile havayı taşır.

HAVA KAYBI :

NKS hava kanal sistemi, hava kaybı ve sızdırmazlık açısından, sac kanallara göre 3-4 kat daha üstün performansa sahiptir. Kanallar içerisinde oluşabilecek tüm kayıplar minimum seviyelerdedir. TS EN 1507 standardına göre Class D sızdırmazlık sınıfındadır.

SES YALITIMI:

NKS kanal paneli PIR dolgunun özellikleri sayesinde, mükemmel sessizlik ve titreşimsizlik performansına sahiptir. Klima cihazlarının kanal sistemine ilettikleri sesin NKS kanal sisteminin üstün ses tutma özelliği sayesinde kullanılan mahalde sessiz bir ortam sağlar.

SU DAYANIKLIĞI:

NKS hava kanalı sisteminde kullanılan panellerin yapısı sayesinde her türlü su temaslarına dayanıklıdır. PIR paneller kapalı hücre yapısı sayesinde suyu bünyesine almaz ve bu sayede deforme olmaz.

YANGIN:

Olası bir yangın anında; yangının kanal boyunca taşınmasını, insanların toksik gazlardan zehirlenmesini önleyecek nitelikteki NKS kanal sistemleri TS EN 13501-1_2007+A1_2010 standardına uygun yapılan testler sonucunda yangın sınıfı “C” düzeyindedir. NKS kanal sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri de külleşme yeteneğidir kesinlikle külleşme olmaz.

HİJYEN:

Alüminyum folyo, kir tutmayan ve korozyona uğramayan yapısı sayesinde uzun yıllar boyunca hijyen özelliklerini korur. Klasik sac kanallara göre, bakteri oluşumu düşüktür. Binalardaki hijyen için iyi bir çözümdür. PIR yalıtım malzemesi zaman içinde tozuma yapmaz. Avrupa İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kurumu (OSHA) nın yayınlamış olduğu son rapora göre klasik kanalların izolasyonunda kullanılan camyünü ve taşyünü insanlar için olası kanserojenler kısmında yer almaktadır. NKS kanal sistemleri sağlık ve gıda sektöründe güvenle kullanılabilir.

ENERJI:

Sızdırmazlık ve basınç kayıplarını engel olan özellikleri nedeniyle, klima ve havalandırma ünitelerinin ekonomik ve istikrarlı çalışmasını sağlayarak önemli enerji tasarrufu sağlar. Üstün yalıtım özellikleri ısı kaybını engelleyerek enerjinin korunmasına yardımcı olur. Yeşil bina kriterlerine  uygun en avantajlı  sistemdir.

MONTAJ:

Düşük ağırlığı, kolay işlenebilmesi sayesinde montajı kolaydır. Yapım ve montaj adımları basittir. Kesim ekipmanları ve kesim masasının üzerinde kolaylıkla imalat yapılabilir. Yapısı ve formülasyonu nedeniyle, kanal işleme ve hazırlık süreçlerini son derece kolaylaştırmaktadır. İşleme aksesuarları ile hızlı, standart ve güvenli üretim ortamları yaratmaktadır.

DEKORATİF:

Uygulama ortamlarına dekoratif ve şık ayrıcalıklar sunar. Kendinden yalıtımlı yapısı sayesinde sonradan kaplanan yalıtım malzemelerinin kötü görüntüleri ve bu malzemelerin zaman içinde deforma olması riski, NKS panellerinde yaşanmaz. Yaklaşık 1,5 kg / m2 ağırlığı nedeniyle son derece hafiftir. Saç kanalların m2 ağırlığının 8-10 kg olduğu göz önünde tutulduğunda önemli kullanım ve montaj avantajları içermektedir.

HAFİFLİK :

Yaklaşık 1,5 kg / m2 ağırlığı nedeniyle son derece hafiftir. Saç kanalların m2 ağırlığının 8-10 kg olduğu göz önünde tutulduğunda önemli kullanım ve montaj avantajları içermektedir. Binaya ekstra bir yük getirmez bu yapısından dolayı ekstra tercih sebebidir.

UV DIRENCI:

NKS kanal paneli ve aksesuarlarının ultraviyole ışınlarına karşı dayanımı yüksektir. Uzun yıllar geçse de NKS kanal sistemlerinde hiçbir deforme olmaz rahatlıkla dış mekanlarda kullanılabilir.

LOJİSTİK:

Hafif yapısı, paket olarak taşınması sayesinde kolaylık sağlar. Şantiyede kolayca üretim yapılabilir. Klasik kanalların sevkiyatında yaşanan sıkıntılar NKS kanal sistemlerinde yaşanmaz . Bu yapısından dolayı, yüksek miktarda malzemeyi ve aksesuarını tek seferde taşıma imkanı sağlar.